Profesjonalny elektroniczny pomiar czasu na zawodach

Dzięki nowej technologii, organizatorzy zawodów mają możliwość korzystania z profesjonalnego elektronicznego pomiaru czasu na zawodach. Daje im to możliwość określenia dokładnych wyników każdego uczestnika imprezy, nawet jeżeli na zawody zapisze się kilkaset osób. Jest to opcja przydatna podczas organizacji różnego rodzaju maratonów lub zawodów otwartych, w których udziałem zainteresowanych jest znaczna ilość miłośników sportu.

Profesjonalny elektroniczny pomiar czasu na zawodach – co nam to daje?
Podczas biegu, w którym bierze udział kilkudziesięciu lub kilkuset uczestników, standardowy pomiar czasu jest praktycznie niemożliwy. Dlatego stworzono urządzenie, które pozwala zmierzyć czas każdego sportowca indywidualnie.

Polega to na założeniu specjalnego chipa na bucie uczestnika biegu. Na starcie i mecie trasy umieszcza się specjalne maty rejestrujące, które odczytują czas w momencie, gdy but z chipem pojawi się nad nimi. Takim sposobem błyskawicznie można zarejestrować czas wystartowania oraz dotarcia na metę. Urządzanie przesyła dane do specjalnego komputera, który przelicza okres, w jakim przebyliśmy całą trasę i informuje nas o tym, wysyłając sms na podany przez nas numer telefonu.

Profesjonalny elektroniczny pomiar czasu umożliwia organizację zawodów sportowych na znacznie większą skalę. To dzięki tej nowoczesnej technice miłośnicy sportu mają okazję cieszyć się własnymi osiągnięciami podczas rozgrywek otwartych dla wszystkich zainteresowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *